​​

 مشخصات آموزش و ترویج

مشخصات آموزش

عنوان

نحوه ثبت‌نام در سما

توضیحات

با سلام و احترام


 

خواهشمند است در سامانه سما (سامانه مديريت دانش اسناد فني و اجرايي) ثبت‌نام فرماييد. سامانه سما محيط كاملا تجهيز شده جهت كار كارشناسي گروهي براي تهيه گزارش و ضوابط و استانداردها است:


 

ابتدا یک ایمیل با دامنه ir باید داشته باشید. اگر ندارید،  از سایت‌هاي ايراني برای خود ایمیل بسازید. برخي از اين سرويس‌دهندگان عبارتند از:

iran.ir

vatanmail.ir

chmail.ir

mihanmail.ir
 


 

برای ثبت نام به سایت

Nezamfanni.ir

يا

https://sama.mporg.ir/sites/publish/SitePages/Home.aspx

مراجعه فرمایید

روی آیکن دسترسی اعضا کلیک فرمایید

ثبت‌نام را کلیک کنید:
https://sama.mporg.ir/sites/Publish/SitePages/SignUp.aspx

شرایط عضویت را مطالعه و قبول قبول کنید.

فرم عضویت را با دقت پر کنید.

مشخصات شناسنامه‌اي (نام و نام خانوادگي و نام پدر ...) بايد حتما با حروف فارسي و عینا مطابق کارت ملی درج شود (به حروف «فاصله»، «ئ» و مانند آن دقت كنيد). 

براي شناسه كاربري حتما از حروف لاتين به گونه‌اي استفاده فرماييد كه معرف نام شما به مخاطبان سامانه باشد. توصيه مي‌شود شناسه كاربري، تركيبي از نام و نام خانوادگي به لاتين بوده و بين نام و نام خانوادگي نقطه گذاشته شود. به هيچ عنوان از اعدادي مانند كد ملي يا شماره تلفن يا عبارات نامرتبط به عنوان شناسه كاربري استفاده نفرماييد.

برای گذرواژه‌ی شش حرفی، از حروف انگلیسی به همراه @ و عدد استفاده فرمایید.

بعد از تکمیل فرم ثبت‌نام،  روی ثبت کلیک کنید.


 

پيام ارسالی از سما را در ایمیل خود باز کنید و در متن آن روی کلمه 'اینجا' بزنید.


 

در صورت صحت اطلاعات،  از ۵ دقیقه تا دو ساعت بعد،  هویت شما توسط ثبت احوال تایید شده و با ایمیل برایتان تاییدیه ارسال می‌شود.


 

پس از تایید ثبت احوال،  به سایت

Nezamfanni.ir

يا

https://sama.mporg.ir/sites/publish/SitePages/Home.aspx

مراجعه فرمایید و روی دسترسی اعضا کلیک کنید و ورود را بزنید.

شناسه کاربری خود را عینا مطابق تاییدیه ایمیل،  در سما درج فرمایید و گذرواژه‌ای را که در هنگام  ثبت‌نام درج کردید،  وارد فرمایید.

شناسه كاربري خود را وارد كنيد. به عنوان مثال اگر شناسه انتخابي شما a.example باشد، موقع لاگين بايد عبارت زير را به عنوان شناسه كاربري وارد كنيد:

a.example

گذرواژه‌‌ي خود را وارد فرماييد (عينا مطابق گذرواژه درج شده هنگام ثبت‌نام).


 

ورود به سما را بزنید

به سما خوش آمدید

لطفا در اولين اقدام هنگام ورود به سامانه سما، پروفايل كاربري خود را با حوصله پر كنيد و دگمه ارسال اطلاعات براي تاييد مدير را بزنيد. پروفايل شما در بالاي صفحه، ذيل نام كاربري شما قراردارد و براي شروع به ويرايش، دگمه «ويرايش پروفايل» را بزنيد.

در بخش پروفايل امكان بارگذاري فايل رزومه هم به صورت دلبخواه موجود است ولي اطلاعات بارگذاري شده در اين فايل نبايد حاوي اطلاعات محرمانه  و سجلي و شماره تماس باشد؛ در غير اينصورت عواقب اطلاع رساني اين اطلاعات در فايل رزومه برعهده شخص كاربر خواهد بود و سامانه سما هيچگونه مسئوليتي در اين زمينه نخواهد داشت. در عوض، اطلاعاتي كه در قالب فيلدهاي اطلاعاتي خواسته مي‌شود، از لحاظ اطلاع رساني طبقه‌بندي شده‌اند و اطلاعات سجلي شما هيچگاه در اختيار ساير كربران نخواهد بود و از بخش اطلاعات شخصي نيز صرفا براي گروه‌هاي كاري مشترك استفاده خواهد شد و فقط بخش اطلاعات عمومي در دسترس تمام كاربران سما مي‌باشد.


 

سامانه سما سطوح دسترسي متنوعي دارد كه در صورت فعاليت مثبت افراد در محيط سامانه، به تدريج دسترسي آنها توسط مدير سامانه افزايش خواهد يافت.


 

اگر در این پروسه مشکلی بود با شماره 02188064328 يا رايانامه info@ttagroup.ir تماس حاصل فرماييد.


  

 

فایل های پیوست از دارایی های دیجیتال

​​